שיקום אורתופדי

יצירת קשר
ניווט

מהו שיקום אורתופדי?

אנשים רבים סובלים מפגיעות אורתופדיות בשלבים שונים בחייהם, פגיעות אלו יכולות להיגרם בעקבות תאונת דרכים, טראומה לגפיים, פציעות ספורט וכדומה. פעמים רבות, פציעות אורתופדיות אלו משבשות את מהלך החיים התקין, עלולות להגביל את יכולת התנועה, לגרום לכאבים כרוניים, ובמקרים נדירים אף להעיד על תסמונת כלשהי. מלבד הטיפול הראשוני שיש להעניק לפציעה, ישנם מקרים בהם יעלה צורך בשיקום אורטופדי,

שיקום אורתופדי

שיאפשר למטופל חזרה לשגרה לצד הפציעה האורטופדית, או טיפול שיוביל אותו להחלמה. ההתמחות ברפואה שעוסקת בשיקום אורתופדי הינה רפואה פיזיקלית ושיקום.

רופא השיקום הינו מומחה העוסק בשיקום אורתופדי. הייעוץ הרפואי כולל לקיחת היסטוריה רפואית – אנמנזה, תשאול של המטופל ואיתור ממה המטופל סובל, והבנה כיצד הפציעה משפיעה על שגרת חיי המטופל, מהי חומרת הפציעה, ומה תהיה הדרך הטובה ביותר לטפל בה.
משם, נוכל לצאת אל תהליך השיקום האורטופדי ולטיפול בפציעה כשאנחנו חכמים יותר ולהתאים תוכנית שיקומית מותאמת אישית.

טיפול בתסמונת CRPS

ייעוץ על ידי רופא שיקום הוא כלי חשוב במיוחד עבור חולי CRPS, תסמונת הכאב האזורי המורכב. מדובר במחלה יחסית נדירה, המשפיעה בעיקר על אזור הגפיים שללא טיפול שיקומי נכון, יכולה להוביל לחיים של כאב לרבות שיבוש סדר היום של החולה.
הייעוץ על ידי רופא השיקום יסייע למטופל להבין מהם כלי הטיפול השיקומי שיתנו לו את התמורה הגבוהה ביותר ואת היכולת לחזור לחיים נורמליים.
הטיפול במחלת ה-CRPS מתבצע באמצעות טיפול משולב הכולל פיזיותרפיה, טיפולים רגשיים, נטילת תרופות ייעודיות ועוד.

ד”ר עמיחי לבקוביץ – רפואה פיזיקלית ושיקום

ד”ר עמיחי לבקוביץ, רופא מומחה ברפואה פיזיקלית ושיקום. בשנים האחרונות, רופא בכיר במחלקת השיקום במרכז הרפואי “בני ציון” בחיפה, אחראי על יחידת שיקום יום. מתמחה ברפואת ספורט ובשיקום מיני, יועץ בנושאי שיקום ורפואת ספורט במרכז הרפואי חיים מלאים בקריית מוצקין.

ייעוץ לרפואה פיזיקלית ושיקום במרכז רפואי חיים מלאים

צור עמנו קשר עוד היום לקביעת תור לרופא שיקום במרכז רפואי חיים מלאים. לחוויות ייעוץ אחרת המשלבת מקצועיות, שרות וזמינות!

נגישות