פיזיותרפיה בקריות

יצירת קשר
ניווט

זקוקים לטיפול פיזיותרפי בקריות? מחפשים פיזיותרפיסט מומלץ בקריות?
צריכים מומחה בטיפול פיזיותרפיה לטיפול, שיקום, לייעוץ והדרכה?
הגעתם למקום הנכון!
במרכז רפואי חיים מלאים בצפון – ניתן למצוא פיזיותרפיסטים מומלצים.
התקשרו אלינו עכשיו להתייעצות ללא התחייבות

טיפול פיזיותרפיה בקריות

תחום הפיזיותרפיה הנו תחום פרא-רפואי העוסק באבחון, שיקום ומניעה של אנשים עם בעיות במערכת התנועה. התחום עוסק בשיפור יכולות תפקודיות, בטיפול בבעיות עצביות, שריריות ושלדיות במגוון תחומים. שיטת הטיפול הפיזיותרפיה אקדמאית ומבוססת על ידע רפואי ומחקרים מדעיים רבים שנאספים ומתפתחים במהלך השנים. 

פיזיותרפיה אורתופדית בקריות

פיזיותרפיה אורטופדית בקריות עוסקת בפציעות שונות ממקור אורתופדי כמו טראומה (ניתוח, תאונת דרכים, קרע בשריר) ופציעות ספורט (מקצועי או חובבני), או פציעות כתוצאה משימוש יתר או עומס מתמשך על הרקמה (שריר, גיד, עצם, רצועה).

פיזיותרפיה נוירולוגית בקריות

פיזיותרפיה נוירולוגית בקריות עוסקת בטיפול עקב פגיעות ומחלות נוירולוגיות במערכת העצבים המרכזית או הפריפרית (מחלת הפרקינסון, MS טרשת נפוצה, פגיעות ראש וטראומה לחוט השדרה, CVA שבץ מוחי, גידולים במוח או בחוט השדרה, ALS ) שבעקבותיהן חל שיבוש בתקשורת בין המוח ליכולת הביצוע של האדם. 

פיזיותרפיה לימפטית בקריות

פיזיותרפיה לימפטית בקריות עוסקת בטיפול בבצקות (=נפיחויות) כרוניות כתוצאה מליקוי בתפקוד של מערכת הלימפה. הבצקת יכולה להופיע בידיים או ברגליים אך גם במקומות אחרים ובהם בטן, חזה, גב ופנים. הבצקת יכולה להפריע לאיכות החיים החל מרמה אסטטית, תפקודית ועד בריאותית. הסיבות להופעת הנפיחות מגוונות: במצב משני לאחר טיפול במחלת הסרטן (הקרנות/ כריתת בלוטות), על רקע נייחות/ חוסר תנועתיות, במצב משני לאי ספיקת ורידים כרונית, ממקור מולד או גנטי של המערכת הלימפטית (יכול להופיע בילדות, גיל ההתבגרות או מעל גיל 35), במצב משני לפצעים קשיי ריפוי, לאחר טראומה וניתוחים, לאחר ניתוחים אסטטיים).

פיזיותרפיה נשימתית בקריות

פיזיותרפיה נשימתית בקריות עוסקת בסיוע לתפקוד יעיל של מערכת הנשימה של המטופל. מטרת הטיפול הפיזיותרפי היא לשפר את איכות הנשימה, נפח הנשימה, ולמנוע הצטברות הפרשות בדרכי הנשימה ובכך להקל על התפקוד היום יומי בהתאם. הטיפול מותאם לחולים במחלות ריאה כרוניות, לאחר ניתוחים כירורגיים, לאחר מחלות זיהומיות בדרכי הנשימה, או מחלות נשימה חסימתיות, לאחר נייחות ממושכת, לאחר ניתוחים מורכבים, לאחר שיקום לב.

פיזיותרפיה לרצפת אגן בקריות

פיזיותרפיה לרצפת האגן בקריות עוסקת בבעיות שמקורן ברצפת האגן. לאורך השנים נוצרות בעיות רפואיות ברצפת האגן שיכולות להופיע בשלבים שונים בחיי האישה. בטיפול הפיזיותרפי מתמקדים בבעיה הספציפית עליה פונה האישה (צניחות איברי האגן, חולשות, כאבים, קושי שליטה על סוגרים, לאחר ניתוחים ועוד). בטיפול יש התייחסות רחבה לרפואה מונעת ולימוד שימוש בשרירי רצפת האגן במועד ובתזמון הנכון, כמו גם בכוח המתאים לשמירה על בריאותו ותפקודו של אזור האגן.     

פיזיותרפיה לגיל השלישי בקריות

פיזיותרפיה לגיל השלישי עוסקת בטיפול לחיזוק ומניעת נפילות מבוגרים ופגיעות כגון שברים במפרק הירך או האגן, בעמוד השדרה ובשורש כף היד. שיקום לאחר אשפוז ממושך, ירידה תפקודית ואף קוגניטיבית.

פיזיותרפיה לחולים אונקולוגים ומחלימים בקריות

פיזיותרפיה לחולים במחלת הסרטן ולעוברים טיפולים אונקולוגיים לטיפול בתופעות הלוואי רבות: עייפות, נוירופתיה, פגיעה בתפקוד קוגנטיבי או לבבי, לימפאדמה, ירידה בצפיפות העצם, ירידה בתפקוד הפיזי, ליקוי בתפקוד ברצפת האגן ועוד’. הערכת יכולת התפקוד היום יומי והקשיים הנלווים והתאמת תוכנית טיפול מותאמת אישית לחיזוק, שיפור התפקוד ושיפור איכות חיים.

מה כוללת ההכשרה של הפיזיותרפיסטים ?

הפיזיותרפיסטים הינם בוגרי לימודי תואר ראשון, ארבע שנתי בפיזיותרפיה באוניברסיטה לרבות סטאג’ במסגרות הרפואיות השונות, ובעלי התמחויות מגוונות. הפיזיותרפיסטים מומחים בטיפול במערכות השרירים, השלד והעצבים. בהתאם לתהליך הקבלה והבדיקה על ידי הפיזיותרפיסט מתבצע אבחון פיזיותרפי ובונים תוכנית טיפול פיזיותרפית פרטנית ומיטבית לכל מטופל. צוות הפיזיותרפיה במרכז חיים מלאים בקריות הינו מקצועי מיומן, בעל ניסיון לרבות הכשרות מתמשכות כל אחד בתחומו.

מה כולל תהליך הפיזיותרפיה בקריות?

מטרת הטיפול הפיזיותרפי בקריות היא להביא את המטופל שנפגע לשיקום מיטבי וחזרה לפעילות חיי היום יום. לכל מטופל נקבעת תוכנית טיפול פיזיותרפית. תוכנית הטיפול הפיזיותרפית, מותאמת באופן אישי למטופל. התוכנית הפיזיותרפית בקריות מסתמכת על תהליך הקבלה הקליני, הממצאים הרפואיים, המסמכים הרפואיים הצילומים וההדמיות והבדיקות האבחנתיות. כל תוכנית טיפול פיזיותרפית מורכבת ממטרות לטווח קצר וארוך.

מה הם אמצעי הטיפול בפיזיותרפיה בקריות?

אמצעי הטיפול בפיזיותרפיה בקריות הנם רבים ומגוונים. לאחר האבחון והבדיקה כוללים הדרכות למטופל, טיפולים פיזיותרפיים ידניים, ביצוע טכניקות פיזיותרפיות כגון מתיחות, חיזוקים, טכניקות פיזיותרפיות להפחתת כאב, שימוש באמצעים פיזיקליים המבוססים חום (אולטרסאונד, חימום, קירור) או חשמל (גירויים חשמליים מתקדמים להפחתת כאב, לחיזוק שרירי, להורדת נפיחות), שיפור תבנית הליכה, שיווי משקל וקאורדינציה, ביצוע תרגילים רפואיים (לשיפור סיבולת, כוח של שרירים, סיבולת לב ריאה).

פיזיותרפיה בקריות במרכז רפואי חיים מלאים

 במרכז רפואי חיים מלאים עוסקים בתחומי הפיזיותרפיה הבאים:
  • פיזיותרפיה אורתופדית
  • פיזיותרפיה נוירולוגית
  • פיזיותרפיה לימפטית
  • פיזיותרפיה נשימתית
  • פיזיותרפיה לרצפת אגן
  • פיזיותרפיה לגיל שלישי 
  • פיזיותרפיה אונקולוגית

צוות הפיזיותרפיה במרכז רפואי חיים מלאים בקריות

במרכז הרפואי חיים מלאים בקריות, צוות פיזיותרפיה מקצועי שהוכשר לטיפול במגוון תחומים פיזיותרפיים. תחומי הפיזיותרפיה במרכז רפואי חיים מלאים כוללים: טיפול ושיקום אורטופדי, שיקום נוירולוגי, טיפול לימפטי לנפיחויות ובצקות, שיקום רצפת אגן, טיפולים נשימתיים, ייעוץ ארגונומי, טיפול בכאבים, טיפול תחזוקתי ומניעת סיבוכים, שיקום מבוגרים, הליכה ומניעת נפילות, טיפול שיקומי הקשור לסיבוכים ותופעות לוואי כתוצאה ממחלת הסרטן.

שירותים רפואיים נוספים במרכז רפואי חיים מלאים בקריות

במרכז רפואי חיים מלאים בקריות ניתנים שירותי רפואה וטיפול נוספים לתושבי הקריות ניתן להתייעץ עם גורמי טיפול נוספים (ייעוץ רפואי, תזונה, רפואה סינית ועוד) והכל תחת מרכז אחד. אנו רואים את האדם השלם על כל צרכיו. במרכז רפואי חיים מלאים בקריות אנו מספקים שירותי פיזיותרפיה לתושבי הקריות והצפון ניתנים מגוון של טיפולים פיזיותרפיים על ידי פיזיותרפיסטים מקצועיים בעלי ניסיון רב. נשמח לקבל אותך לקליניקה לייעוץ  להתאמה וטיפול פיזיותרפיה על מנת להחזירך לפעילות מיטבית יום יומית ונטולת כאבים.
נגישות