פיזיותרפיה אונקולוגית

יצירת קשר
ניווט

הפיזיותרפיה האונקולוגית הינו תחום חדש במקצוע הפיזיותרפיה שהולך ותופס תאוצה בעולם ובארץ. טיפולים פיזיותרפיים אונקולוגיים מיועדים לאנשים המחלימים או שהחלימו ממחלת הסרטן. בארץ חיים קרוב ל 300,00 אנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן. בכל שנה נוספים אליהם כמעט 30,000 חולים חדשים. כפיזיותרפיסטים אנו נפגשים עם מטופלים בעלי רקע אונקולוגי בהווה או בעבר, ויש בידינו את הכלים להתאים להם את הטיפול הפיזיותרפי התומך לו הם זקוקים.

פיזיותרפיה אונקולוגית

למי מתאים לערוך טיפולים בפיזיותרפיה אונקולוגית?

לחולים במחלת הסרטן ולעוברים טיפולים אונקולוגיים יש תופעות לוואי רבות שניתן לטפל בהן באמצעות הפיזיותרפיה והם כוללים בין השאר: עייפות, נוירופתיה, ירידה בשיווי המשקל, פגיעה בתפקוד קוגניטיבי או לבבי, לימפאדמה, ירידה בצפיפות העצם, ירידה בתפקוד הפיזי, ליקוי בתפקוד ברצפת האגן ועוד’.

מה כולל הטיפול הפיזיותרפי האונקולוגי?

הטיפול הפיזיותרפי האונקולוגי כולל ראיון וקבלת אנמנזה על ידי פיזיותרפיסט, בדיקה ובניית תכנית טיפול בפיזיותרפיה. הבנת המצב הרפואי הנוכחי, הבנת ההשלכות הפיזיותרפיות הצפויות של הטיפול האונקולוגי על המטופל, התאמת התערבות פיזיותרפית כגון טיפול בכאב, חיזוק שרירי, שיפור מעברים וניידות, שיפור סיבולת לב ריאה, שיפור שיווי משקל סטטי ודינאמי ועוד’. קיימת חשיבות לראיה רפואית רחבה של המטופל האונקולוגי ועבודה רב צוותית רפואית ופיזיותרפית, ייעוץ והכוונה על ידי הפיזיותרפיסט, עם אנשי טיפול נוספים כגון הרופא המטפל, תזונאי, טיפול ריגשי, רפואה משלימה ועוד’. התאמה של תוכנית לפעילות גופנית לחולים ומחלימים מסרטן, מותאמת אישית ובטוחה. בנוסף קיימת גם פיזיותרפיה פליאטיבית, מדובר בפיזיותרפיה תומכת במצבים קשיי ריפוי ולחולים סופניים.

באיזה שלבים רפואיים מתבצע הטיפול הפיזיותרפי האונקולוגי?

הטיפול הפיזיותרפי האונקולוגי נערך בכל שלבי הטיפול הרפואי במחלה האונקולוגית, לאחר ההחלמה או בשלבים מאוחרים יותר בתאום עם הרופא והצוות המטפל.

טיפולים פיזיותרפיים אונקולוגים במרכז רפואי חיים מלאים

במרכז חיים מלאים נתאים את הטיפול הפיזיותרפי האונקולוגי לצרכי המטופלים. נעריך את יכולת התפקוד היום יומי והקשיים הנלווים ונתאים תוכנית טיפול  פיזיותרפי אישית לחיזוק, שיפור התפקוד ושיפור איכות חיים. במרכז רפואי חיים מלאים הפיזיותרפיסטים הינם בעלי ניסיון והכשרה רחבה בשיקום לאחר טיפולים אונקולוגים. הטיפול הפיזיותרפי מותאם למטופל ומשפחתו ובתאום עם הרופא המטפל. צרו עמנו קשר עוד היום לקביעת תור לחוויות טיפול פיזיותרפיה אחר המשלב  מקצועיות, שירות וזמינות!

נגישות