ייעוץ קרדיולוג מומחה

 

על מחלות לב וכלי דם

מחלות לב וכלי דם הן גורם מוביל לתחלואה ותמותה בארץ ובעולם. לפי משרד הבריאות, מחלות הלב הן סיבת המוות השנייה בישראל (לאחר סרטן). לפי ארגון הקרדיולוגים הארצי, מידי שנה מתאשפזים בישראל 25 אלף אנשים שעברו התקף לב. מרבית התקפי הלב לאחר גיל 45.  הסיכון להשנות גבוה פי 2 עד 3 בגברים לעומת נשים. במרבית המקרים ישנם תסמינים מקדימים או מצבי חולי המהווים גורמי סיכון למחלות הלב וכלי הדם. כדי להימנע מהשאלה “מה היה קורה אם הייתי מגיע לבדיקה על ידי קרדיולוג לפני” כדאי להקדים תרופה למכה.

מה כולל היעוץ הרפואי הקרדיולוגי?

היעוץ הרפואי על ידי קרדיולוג כולל  פגישה אישית עם ד”ר צפריר אור

  • קבלה והכרות. בהמשך סקירה מקיפה של המצב הבריאותי עד כה, חקירה של מצב הבריאות, התפקוד והתלונות הגופניות כעת. של הרקע המשפחתי התעסוקתי, וחשיפה לגורמים למצבי לחץ, אם קיימים
  • בדיקה גופנית מקיפה, סקירת בדיקות המעבדה וההדמיה שנעשו עד כה
  • המלצות לגבי המצב הרפואי ומצב הבריאות הנוכחי ותוכנית טיפול הכוללת התייחסות להמשך הטיפול התרופתי, בדיקות משלימות, המשך ברור רפואי הרגלי החיים בדגש על תזונה ופעילות גופנית, ובאיזה דחיפות נדרש לערוך מעקב

באילו מצבים רפואיים יש צורך בייעוץ קרדיולוג?

  1. לסובלים מתסמינים הקשורים לכאב בחזה, קוצר נשימה או איבוד הכרה.
  2. לחולים במחלת לב כלילית (של עורקי הלב)
  3. לאנשים לאחר התקף לב
  4. לסובלים ממחלת לב מסתמית
  5. לאנשים עם אי-ספיקת לב
  6. לאנשים המשתייכים לקבוצת סיכון למחלות לב וכלי דם (סובלים מסוכרת, יתר לחץ דם עודף שומנים. סיפור משפחתי של מחלת לב בגיל צעיר)

מתי צריך טיפול קרדיולוגי דחוף?

לאנשים המרגישים כעת כאב עז בחזה הנמשך באופן רצוף מעל 10 דקות והוא מלווה בתסמינים כגון קוצר נשימה, הזעה, בחילה או הקאה אל תמתין /ני ליעוץ כמובן. במצב כגון זה יש להזמין אמבולנס ולהתפנות באופן מידי לבית חולים.

על הקרדיולוג היועץ

ד”ר צפריר אור, מומחה בפנימית וקרדיולוגיה ומנהל היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי לגליל בנהריה, רואה את אלה שלא “הקדימו תרופה למכה. ” במרבית המטופלים המתאשפזים אצלינו ביחידה ניתן היה לבצע פעולות מניעה כלשהן אשר היו מונעות את התקף הלב, או במקרים חמורים יותר אף תמותה”.

ייעוץ רפואי קרדיולוגי במרכז רפואי חיים מלאים

צור עמנו קשר עוד היום לקביעת תור לקרדיולוג במרכז רפואי חיים מלאים. לחוויות ייעוץ וטיפול אחרת המשלבת מקצועיות, שרות וזמינות!

 

נגישות